БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до секоја точка на Македонија!  


ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОИЗВОD :


Соодносот на олеинската киселина е помал од 0,8, станува збор за маслиново масло кое можете повеќе да го конзумирате во салати, појадок и јадења од зеленчук. Во производствениот процес не се вклучени никакви адитиви, а најмногу се произведува од розеви маслинки во денешни современи и хигиенски услови. Маслиновото масло процедено преку хартиен филтер прочистен од талогот, подготвено е  да се најде на вашите трпези. Станува збор за маслиново масло со мало чувство на печење, каде се чувствува мирисот на зелена кајсија, бадем и артишок.

 

Предупредување и услови за користење.

Периодот на потрошувачка со задржувањето на својот квалитет е 24 месеци од датумот на полнење.

 Да се ​​чува на темно и ладно место надвор од директна сончева светлина.

Избегнувајте долг контакт со воздух.

Не дозволувајте во близина на маслото да се најде сапун, средство за дезинфекција или хемиска супстанција, маслиновото масло многу брзо ќе го апсорбира нивниот мирис и квалитетот на маслото ќе се влоши.

Маслиново масло
Екстра девственото маслиново масло Natürel Sızma Zeytin Yağı

Напишете рецензија

Забелешка: HTML не е преведен!
    Лошо           Добро
Captcha

Измир Маслиново масло 5 LT калај

  • Марка: İzmir Olive Oil
  • Код на производ: Product 3
  • Достапност: На залиха
  • 1,590.00ден


Поврзани производи

Измир маслиново масло стаклено шише од 500 ml

Измир маслиново масло стаклено шише од 500 ml

  БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до секоја точка на Македонија!  ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОИЗВОD :Соо..

390.00ден

Ознаки: Измир Маслиново масло 5 LT калај